Proč jíst kešu ořechy každý den

7 důvodů, proč jíst kešu ořechy každý den

Zde je to, co získáte každodenním přidáním pouhých pěti ořechů do své stravy:

 1. Chráníte zdraví srdce

  Srdce je orgán, u kterého je obtížné rozpoznat poruchy. Dokud se vážně neozve. Je proto bezpodmínečně nutné nedovolit poruchu. Nebo alespoň snížit jejich rizika. Každodenní používání kešu je jedním z účinných způsobů prevence kardiovaskulárních chorob. Účinek je dosažen díky polynenasyceným a mononenasyceným mastným kyselinám, které jsou hojné v ořechách (až 31 g užitečných mastných kyselin na 100 g kešu). Bylo tedy zjištěno, že kešu oříšky snižují hladinu „špatného“ cholesterolu. Kromě toho současně ořechy zvyšují hladinu „dobrého“ cholesterolu a normalizují krevní tlak. To vše zase snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, jako je mrtvice a srdeční infarkt. Další studie vypočítala, že riziko vzniku koronárních srdečních chorob je o 37% nižší u lidí, kteří jedí kešu více než čtyřikrát týdně, ve srovnání s lidmi, kteří tyto ořechy nejedí vůbec nebo se občerství jen příležitostně.

 2. Posílíte kosti

  Kešu ořechy jsou jedním z mála potravin s vysokým obsahem mědi. Jedna unce (méně než 30 g) obsahuje 622 μg (mikrogramů) tohoto stopového prvku - více než dvě třetiny doporučené denní dávky pro osoby starší 19 let. Normální příjem mědi je předpokladem k udržení silných a hustých kostí a významnému snížení rizika osteoporózy.

 3. Váš stav kůže se zlepší

  Měď také hraje klíčovou roli ve výrobě kolagenu a proteinů elastinu, které jsou také zodpovědné za kvalitu kůže. Čím lepší je v těle produkce kolagenu a elastinu, tím více bude pokožka pružnější, hustší a hladší.
  Kešu ořechy obsahují antioxidanty. Tyto látky bojují s volnými radikály, které poškozují molekuly orgánů a tkání. Jedním z důsledků tohoto boje je zpomalení stárnutí. To znamená, že pleť kešu oříšků bude nejen hustá a elastická, ale také zůstane mladá po dlouhou dobu.
 4. Chráníte svůj zrak

  Mezi antioxidanty obsažené v kešu stojí za zmínku lutein a zeaxanthin. Tyto sloučeniny chrání oči před změnami souvisejícími s věkem a snižují riziko kataraktu.

 5. Získáte silné a lesklé vlasy

  Odpověď je stejná měď a hořčík, což přispívá k absorpci vápníku.

 6. Snížíte riziko anémie

  Kešu měď a železo pracují v tandemu, pomáhá tělu produkovat červené krvinky. To znamená, že krev bude zachycovat a přenášet více kyslíku. A budete se cítit vesele a zapomenete na anémii.

 7. Bude pro vás snazší normalizovat váhu.

  Na první pohled to zní paradoxně, protože každý ví, že ořechy mají velmi vysoký obsah kalorií a obsahují hodně tuku. Ale existují nuance. Za prvé, v případě kešu jsou tyto tuky užitečné: podílejí se na metabolismu a stimulují ho. Za druhé, v kešu je spousta bílkovin a vlákniny - po jídle několika ořechů se budete rychle a dlouho cítit plní. Kalorie tedy nepřijmete z jiných zdrojů.
  Výsledek - ořechy kešu, stejně jako ostatní ořechy (pistácie, mandle, vlašské ořechy a paraořechy), pomáhají kontrolovat hmotnost a rychleji ji vrátit do normálu.