Muškatový oříšek

Muškátový oříšek je koření, které se získává ze semen muškátového oříšku. Dává pikantní chuť prvním a druhým chodům, pečivu, dezertům, nealkoholickým a alkoholickým koktejlům.

Skladem
Kód: 109
89 Kč
Kategorie: E-shop
Země původu: Indie
Balení: 100 g
Energetická hodnota: 525 kcal
y toho cukry: 29 g
Tuky: 37 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 26 g
Sodík: 0,01 g

Pro zodpovězení otázky, jak je muškátový oříšek užitečný, je nutné prostudovat jeho složení. Výrobek obsahuje vitamíny A, C, E a skupiny B, minerální prvky, elemicin, myristicin, safrol, antioxidanty, pektiny, saponiny, škrob, vlákninu, éterické oleje, které určují jeho vlastnosti. Je třeba poznamenat, že v mletém koření jsou užitečné látky částečně zničeny.

Pokud pijete sklenici mléka s kořením před spaním, tělo se uvolní, což odstraní pocit úzkosti a poskytne klidný spánek. Takový nápoj také pomůže zbavit se bolesti hlavy a nachlazení. Ale s kefírem mix koření nestojí za to. Takový koktejl může poškodit psychiku a uškodit játrům.

Muškátový oříšek má nejen prospěšné vlastnosti, ale také kontraindikace. Nelze použít pro individuální nesnášenlivost, vážné duševní poruchy, těhotenství (může způsobit potrat) a kojení, ani pro kojence do 3 let. Starší děti mohou dostat pečivo s kořením.